Koniec z niezadowoleniem! Dzisiaj przekażę Ci 10-etapowy plan zwiększenia miłości do siebie

 

 

Być może nie mówisz tego głośno, ale czasami czujesz frustrację kiedy przeglądasz kolorowe magazyny, Facebook, czy Instagram. Czujesz, myślisz, że wszyscy wyglądają lepiej, mają piękniejsze życie, a Ty masz: za grube, za chude, za małe, za duże, małe przebarwienia, małe blizny.  Pozytywnego obrazu siebie można się nauczyć – i co więcej nikt nie musi być do tego idealny. Oto dziesięć kroków, które możesz podjąć, aby pokochać siebie pomimo, swoich niedoskonałości.

Bez względu jednak na to, jak wielka może być ambicja, aby dobrze wyglądać, możesz siebie kochać, nawet jeśli nie jesteś idealny. Nawet jeśli Twój partner jest bardzo krytyczny, czujesz presję gwiazd, znajomych i obrazów płynących z Internetu i kolorowych czasopism: samoakceptacja jest przede wszystkim kwestią twojego nastawienia, a także realistycznych oczekiwań i miłości do siebie. Poniższe kroki mogą pomóc ci poczuć się niedoskonale atrakcyjnym.

  1. Skończ z poczuciem winy

Nie trać czasu na narzekanie na „społeczeństwo”, które często wywiera presję i tworzy pewne „idealne” wzorce, jak wyglądać perfekcyjnie, na przykład poprzez wpływ atrakcyjnych gwiazd czy zdjęć z Instagrama, które są często modyfikowane  przy użyciu filtrów. Wyidealizowane obrazy, dzieła sztuki są z nami od zawsze.  Od zmysłowych postaci kobiecych z epoki kamienia przez atletyczne posągi starożytności po piękno epoki baroku i renesansu. Możesz cieszyć się swoją doskonałością bez poczucia, że ​​musisz stać się taki sam.

  1. Oddziel iluzję od rzeczywistości

Doskonałość, którą widzimy wokół nas, jest niemal wyłącznie iluzją: profesjonalne zdjęcia i fotografie, wyreżyserowane w zaplanowany sposób, nawet jeśli motyw w końcu wydaje się spontaniczny – jest przetworzony w komputerze. Większość pokazanych gwiazd i modelek w rzeczywistości nie wygląda tak samo. Takie wizje, zdjęcia nie pokazują więc realności osiągalnej, ale raczej rodzaj współczesnego dzieła sztuki. To być może piękne w odbiorze, ale absurdem byłoby próbować porównywać się do tego jako do prawdziwej osoby. W prawdziwym życiu liczą się inne cechy.

  1. Zaprzyjaźnij się ze swoim obrazem siebie

Realistyczny, ale pozytywny obraz siebie zaczyna się od zaakceptowania swojego podstawowego obrazu siebie: wzrostu, wrodzonej budowy, koloru skóry, włosów i oczu. Przykład: Czy jesteś niski, pulchny i ​​ciemny? Więc nie martw się, że nie jesteś wysoki, chudy i blond. Zamiast tego ciesz się pozytywnymi atrybutami, które można skojarzyć z Tobą. Jesteś sobą i nigdy nie będziesz kimś innym.
Kiedy ogrodnik dba o swoje kwiaty w ogrodzie zastanawia się, czego każdy potrzebuje, jakiego zasilenia potrzebuje i nie chodzi po innych ogrodach i nie złości się i nie zazdrości, że w innych ogrodach są inne kwiaty. Wierzy w siebie, szanuje i zajmuje się sobą z miłością. 

„Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci”.

Oscar Wilde

  1. Zostań najlepszą wersją siebie

Istnieje możliwość zmiany niektórych detali optycznych, na przykład pofarbowanie włosów, utrata lub przybrania na wadze. Twoim celem nie powinno być stanie się zupełnie innym człowiekiem. Wysiłek byłby ogromny i „zdradzilibyście” detale swojej wyjątkowości. Przykład: farbujesz włosy, brwi, rzęsy i oczy pokazujesz, że jesteś w rzeczywistości inną osobą. Lepiej i łatwiej: stań się najlepszą wersją siebie: ćwicz, dobrze się odżywiaj, ubieraj się i prezentuj się w zgodzie ze sobą.

  1. Załóż, że wszystko ma swoich fanów

Nadal możesz w to wątpić, ale każdy typ ma swoich fanów, łącznie z twoim. W galerii wzorców piękna zobaczysz dzieła sztuki uwieczniające smukłe kobiety z małym biustem oraz zmysłowe panie o wyrazistych figurach. Drobni, chłopięcy panowie jak i przystojni, umięśnieni panowie. Tak jest również w normalnym życiu. Nie musisz więc stawać się zupełnie innym typem, ale otaczaj się ludźmi, którzy uważają cię za atrakcyjnego dokładnie dla tego, kim już jesteś. I unikaj ludzi, którzy i tak chcą czegoś zupełnie innego.

  1. Dawaj uwagę swojemu ciału

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że twoje ciało nie jest tylko obiektem wizualnym, takim jak zdjęcie, ale przede wszystkim pełni konkretne funkcję. Żyjesz z nim i przez niego - i ty też powinieneś. Rób dużo, co jest możliwe dla swojego ciała i które sprawia ci radość i przyjemność. Na przykład sport, taniec, wellness, sauna, moda, seks, pielęgnacja. Ma to podwójny efekt. Wygląd jest drugorzędny, a jednocześnie będziesz wyglądać lepiej, ponieważ będziesz zdrowszy i szczęśliwszy. Na dłuższą metę pewność siebie jest bardziej atrakcyjna niż doskonały wygląd.

  1. Bez przesady ;)

Jeśli zadbasz o siebie, możesz wyglądać o pięć do dziesięciu lat młodziej. Na przykład unikaj palenia papierosów, silnego słońca i dużych wahań wagi. Ktoś kto jednak próbuje odmłodzić się bardziej chirurgią plastyczną, nadmiarem Botoxu, wypełniaczy szybko wygląda na zdeformowanego, a często nawet starszego. Te przefiltrowane lub wyretuszowane zdjęcia mają tę wadę, że będą porównywane z rzeczywistością. Więc rób realistyczne plany, jeśli chcesz poprawić swój wygląd. Unikaj przesady w różnych zabiegach.


  1. Przestań wyolbrzymiać niedoskonałości

Większość rzekomych wad - wyraźny nos, blizna, luka międzyzębna /wiem coś o tym i napisałam, jak moja przerwa między jedynkami, wpłynęła na moje życie w książce „Uwolnij ptaka” - jest postrzegana przez osoby dotknięte chorobą bardziej krytycznie niż przez innych. Zwłaszcza jeśli byli z tego wyśmiewani jako dzieci. W szczególnie stresujących przypadkach pomoc medyczna może być przydatna. W przeciwnym razie możesz założyć, że to, co sam uważasz za niedoskonałość, jest często uważane przez innych za interesujące i ujmujące. Doskonałość na dłuższą metę jest nudna. Większość ludzi nie szuka prostych nudziarzy jako partnerów lub przyjaciół, ale ciekawe, prawdziwe osobowości z charakterem.

  1. Unikaj koncentracji na doskonałości

Im więcej patrzysz na zdjęcia pozornie doskonałych ludzi, tym bardziej masz fałszywe wrażenie, że to normalne. Wszyscy inni podobno lepiej wyglądający, bardziej sportowo lub bardziej modnie ubrani niż ty. Z drugiej strony, jeśli rozejrzysz się na ulicy,  na plaży, od razu zdasz sobie sprawę, że wcale tak nie jest. Ogranicz więc czas spędzany w wymyślonym świecie magazynów, filmu i telewizji, mody i reklamy. Przestań obserwować kanały mediów społecznościowych aktorów i modeli, które Cię frustrują, lub całkowicie usuń niektóre konta.

  1. Spraw, aby Twój wygląd był drugorzędny

Oczywiście każdy chce dobrze wyglądać. Jeśli jednak odkryjesz, że ciągle wątpisz w swój wygląd i ciągle o tym myślisz, prawie zawsze pokazuje to, że czegoś Ci w życiu brakuje. Zamiast patrzeć krytycznie na siebie w każdym lustrze, witrynie sklepowej i aparacie telefonu komórkowego: dowiedz się, co uczyniłoby Twoje życie bardziej ekscytującym, interesującym, zabawnym i pełnym pasji (np. nowa praca, inne hobby, więcej przyjaciół). Zrób to najpierw, a przekonasz się, że twoje niezadowolenie nie ma tak wiele wspólnego z twoim wyglądem, jak myślałeś.

 

Idealni ludzie istnieją tylko w filmach, serialach i powieściach. W prawdziwym życiu kryterium powinno być to, że jesteś zdrowy, zadbany i zadowolony ze swojego życia i siebie. Następnym razem, gdy będziesz wątpić w swój wygląd, zawsze pamiętaj: możesz być tak samo wyrozumiały dla siebie, jak dla innych.


Pozostawiam dla Ciebie cytat do refleksji <3

„Istnieje poruszenie, siła życia, iskra, która poprzez ciebie przemienia się w istnienie. A ponieważ w całym Czasie ty pojawiasz się tylko raz, ta forma wyrazu jest unikalna.  Jeśli ją zablokujesz, już nigdy się nie pojawi, zostanie utracona. Świat będzie jej pozbawiony. (…) Twoim zadaniem jest przypilnować, żeby ta forma wyrazu była twoją własną, dbać o przepływ”.

Martha Graham

Z miłością <3
Beata Jurasz  


Autor: Beata Jurasz